Włocławek to pierwszy port, do którego wpłynie Festiwal Wisły. Już w sobotę w mieście zagoszczą flisacy, żeglarze i ludzie rzeki z całej Europy. Weekend upłynie pod znakiem dobrej zabawy.

- Zwracamy miasto ku Wiśle i cieszę się, że partnerami w tej sprawie są także miasta sąsiadujące z Włocławkiem. Mam na myśli Ciechocinek, Nieszawę i Toruń - przyznaje Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka. - Dla włocławian będzie wiele atrakcji, przede wszystkim będzie jarmark z tradycyjnymi produktami kulinarnymi, z rękodziełem. Dodatkowo będzie wyścig i bicie rekordu przez łódź wikingów - zachęca Magdalena Kaczmarek, prezes Kujawsko-Dobrzyńskiej Organizacji Turystycznej.

W programie imprezy także stoiska edukacyjne, występy na pływającej scenie, parada statków i łodzi wzdłuż bulwarów czy nocna, nastrojowa parada wszystkich festiwalowych łodzi i statków. Włocławska część festiwalu Wisły odbędzie się na Przystani przy ul. Piwnej oraz na Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Impreza rozpocznie się w sobotę we Włocławku, w kolejnych dniach wodniacy zagoszczą w Nieszawie i Ciechocinku, a 14 i 15 sierpnia festiwal przeniesie się do Torunia.