Muzyka i pomoc - to pomysł Telewizji Polskiej na wsparcie poszkodowanych w nawałnicach. Koncert "Gwiazdy Letniego Nieba", którego organizatorami są władze miejskie Kielc i TVP, powstaje przy udziale Caritas Polska. Transmisja w telewizyjnej "Jedynce" w sobotę od godz. 20.20. Także w regionie nie ustają akcje pomocy dla najbardziej poszkodowanych przez nawałnice osób. Swoją pomoc zadeklarowała m.in. bydgoska Caritas, a także oddziały OSP z regionu. Posłanka nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus udostępniła swoje biuro poselskie i zachęca, by zostawiać tam wyprawki szkolne dla dzieci, które trafią do poszkodowanych rodzin.

Zniszczone domy i utracony dobytek często całego życia. Skutki nawałnic odczuwają mieszkańcy wielu regionów Polski. Nie brakuje problemów, ale także osób, które chcą pomóc. Dary i pieniądze dla potrzebujących zbiera m.in. bydgoska Caritas i wierni z diecezjalnych parafii. - Przygotowaliśmy w magazynie odzież, meble, by doposażyć potrzebujących. Jesteśmy w trakcie zbierania zgłoszeń zapotrzebowań - informuje ks. Wojciech Przybyła, dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej

W Toruniu posłanka Joanna Scheuring-Wielgus chce, by w trudnych momentach wesprzeć rodziny z województwa pomorskiego także w przygotowaniu szkolnych wyprawek dla dzieci. Działaczka nowoczesnej udostępniła swoje biuro poselskie i zachęca, by włączyć się do pomocy. - Jeżeli znalazłyby się osoby chętne, które chciałyby się podzielić z rodzicami i dziećmi, to prosimy, żeby przynosili np. przybory szkolne, piórniki, plecaki - apeluje posłanka Nowoczesnej.

Dary dla potrzebujących zbierają i na bieżąco przekazują także strażacy-ochotnicy z regionu. Przyczepę wypełnioną żywnością i przydatnymi przedmiotami strażacy z OSP Unisław zawieźli do najbardziej poszkodowanych gmin.