15-17 września

Międzynarodowy Dzień Kajakarza „Kajakmania – Koronowo 2017” obejmuje trzy dni, z rywalizacją września i cyklem imprez pokazowych również 16 września zakończonych koncertem na plaży.

Międzynarodowy Dzień Kajakarza jest imprezą dla sympatyków rekreacji wodnej. W ciągu dnia odbędą się wyścigi kajaków turystycznych w kilku kategoriach na różnych dystansach. W tym dniu (sobota) odbędzie się bieg główny w formule australijskiej o puchar Burmistrza Koronowa.

W trakcie rozgrywania biegów wyścigowych i biegu głównego w formule australijskiej na wytyczonych trasach równolegle odbędą się pokazy różnych kajakowych i wodniackich dyscyplin przy plaży w Pieczyskach.

Impreza kajakowa jest adresowana do turystów aktywnie uprawiających tą dyscyplinę oraz do mieszkańców miasta i okolic. 16 września na plaży w Pieczyskach odbędzie się piknik rodzinny połączony z konkursami z nagrodami.

Celem imprezy jest popularyzacja kajakarstwa długodystansowego, promowanie walorów turystyczno- krajoznawczych Zalewu Koronowskiego, integracja lokalnej społeczności wokół rekreacji wodnej, propagowanie bezpiecznego korzystania z akwenu wodnego.

Wszystko o imprezie na stronie Kajakmanii