Żeńska sztafeta 4x400 m z Igą Baumgart z UKW i BKS Bydgoszcz w składzie zdobyła złoty medal na 29. Letniej Uniwersjadzie w Tajpej. Polki zwyciężyły w czasie 3.26,75 min., a drugą na mecie reprezentację Ukrainy wyprzedziły o blisko 5 sekund.

Przed dwoma tygodniami sztafeta 4x400 m w składzie: Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty zdobyła w Londynie brązowy medal mistrzostw świata. W Tajpej za Gaworską pobiegła Patrycja Wyciszkiewicz, która w Londynie startowała w eliminacjach sztafety.

Polki były faworytkami w tej konkurencji i nie zawiodły. Biegnąca na pierwszej zmianie Hołub wypracowała kilkunastometrową przewagę nad rywalką. Iga Baumgart jeszcze ją powiększyła. Przez większą część swojego dystansu biegła z uśmiechem i zupełnie na luzie przekazała pałeczkę Patrycji Wyciszkiewicz. Ta również z każdą sekundą oddalała się jeszcze bardziej od Ukrainki, a ostatnia w sztafecie Justyna Święty dokończyła dzieła.

Sztafeta 4x400 m była ostatnim startem naszych sportowców na Uniwersjadzie, a złoto wywalczone przez panie - 25. medalem w dorobku reprezentacji. Siedem złotych, osiem srebrnych i dziesięć brązowych krążków daje obecnie Polsce w klasyfikacji medalowej 9. miejsce. Impreza oficjalnie zakończy się w środę.