Kamień Krajeński, mimo deszczu był w czwartek, bardzo kolorowy. Postarali się o to seniorzy, którzy przemaszerowali przez miasto w barwnych kapeluszach. Do wspólnej zabawy zaprosił już po raz drugi Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu. Placówka m.in. w taki sposób chce aktywizować i integrować starsze osoby.

Nie zrażeni chłodem i deszczem, seniorzy wyszli na ulicę. Słońce mają w kapeluszach - kolorowych i pomysłowych. To doskonały sposób na to, by być razem. Kapeluszowy Marsz Seniorów to pomysł Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim. Organizatorzy zapraszają jednak wszystkich seniorów do wspólnej zabawy. Taka integracja jednoczy środowisko osób starszych. Na zaproszenie odpowiedziały też kluby seniorów z Sępólna Krajeńskiego i Więcborka. - Mam biedronkę, mam motylka, kwiatki są. Nie wiem, co tam pani jeszcze widzi - mówi Halina Choszowska z Więcborka.

Dużo pozytywnej energii. Tu każdy może pochwalić się swoimi umiejętnościami. - Ostatnio byliśmy w Chełmnie, były zabawy, gościna, wspólna rodzina. Było bardzo miło - wyznaje Alina Choszowska. - Na zajęciach robimy kwiatki, rysujemy pięknie - opowiada dodaje Maria Kowalczyk z Kamienia Krajeńskiego.

DPS zaprasza seniorów z całego powiatu, aktywizuje, integruje, a także organizuje spotkania na temat bezpieczeństwa. Najważniejsza jest to, by seniorzy czuli się potrzebni w swoim lokalnym środowisku. - Dla nas ta integracja środowiskowa i ze środowiskiem lokalnym jest bardzo ważna. Zapraszamy seniorów z gminy Kamień Krajeński, którzy przychodzą do nas i jednocześnie wspierają nas w realizacji różnych zadań - podkreśla Iwona Kozłowska, dyrektor DPS w Kamieniu Krajeńskim.

Kapeluszowy Marsz Seniorów miał swój finał w siedzibie Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu. W kolorowym balu udział wzięło ponad 100 seniorów.