Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji o rządach Prawa i Sprawiedliwości: podczas zorganizowanego w Bydgoszczy wiecu pojawiły się hasła, które miały być satyryczną recenzją dokonań rządu. Przedstawiciele PiS oczekiwaliby jednak konkretnych propozycji programowych.

Zaproszenie na pielgrzymkę patriotyczną, patriotyczne dewocjonalia, czy bony odszkodowawcze - taką ofertę dla mieszkańców miasta przygotowali przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji. Na specjalnych tablicach pojawiły się też postulaty takie jak: „usunąć tęcze z polskiego nieba”, czy „wprowadzić badania na obecność genu zdrady”. - Dajemy wyraz swojemu wzruszeniu, wszystkim hasłom, które wprowadza rząd od prawie dwóch lat. Chcieliśmy się w to włączyć po swojemu, w stylu San Escobar, trochę inaczej - wyjaśnia Anna Deptuła z KOD.

Jak twierdzą przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, wiec patriotyczny to satyryczna recenzja działań rządu. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości natomiast, zamiast żartów, woleliby konkretne propozycje programowe. - Myślę, że nie tylko ja czekam, by z tamtej strony pojawiła się programowa propozycja. Wygląda, że tu żadnej oferty nie ma. Pośmiać się można, ale trzeba się większość życia poświęcić pracy - komentuje Piotr Król, poseł PiS. Przedstawiciele KOD nie wykluczają kolejnych wieców patriotycznych na terenie miasta.