Pokazy psów myśliwskich, dania z dziczyzny, ale przede wszystkim prezentacje nowoczesnego sprzętu rolniczego. W Rypinie przez cały weekend trwały Targi Rypin-Agra połączone z dożynkami powiatowymi. Wydarzenie odbyło się już po raz 27.

- To dziś nie tylko sprzęt rolniczy i wystawy, ale tak naprawdę cały asortyment. Jak to mówią, od mydła do powidła, ale przy okazji wygenerowaliśmy wiele imprez dla mieszkańców, nie tylko powiatu, ale całego regionu. To właśnie rywalizacja samorządowców, to wybory miss, to koncerty ludowych kapel, to zawody sportowe. Naprawdę dzieje się od piątku do niedzieli - zachwala Paweł Grzybowski, burmistrz Rypina.

Na targach co roku prezentuje się ponad 100 wystawców z całego kraju. Targi to dla rolników nie tylko okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami, ale także do wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy.

Impreza odbyła się w obiektach MOSiR w Rypinie. Jej organizatorami było miasto Rypin, powiat oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.