Blisko 2,5 kg marihuany oraz kokainę miał w samochodzie 39-latek, zatrzymany po akcji antyterrorystów na ulicach Żnina. Został aresztowany na trzy miesiące. Za przemyt narkotyków grozi od 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mieli informacje, że jeden z mieszkańców powiatu świeckiego zamieszany jest w przestępczość narkotykową. Wytypowali podejrzewanego. Mężczyzna zajmował się przede wszystkim nabywaniem zakazanych środków psychoaktywnych. Najprawdopodobniej zaopatrywał się za granicą.

W nocy z czwartku na piątek, około 3.30, kryminalni z z policyjnymi antyterrorystami namierzyli mężczyznę w BMW na terenie Żnina. 39-latek, widząc policyjną kontrole drogową, próbował jej uniknąć, omijając stojący przed nim pojazd ciężarowy. Antyterroryści zablokowali mu drogę.

Mężczyzna zamknął się w samochodzie. Policjanci wybili boczną szybę auta, wyciągnęli 39-latka i obezwładnili. gdy przeszukali BMW okazało się, że mieszkaniec powiatu świeckiego przewoził, w specjalnej skrytce między karoseria a obiciem, blisko 2,5 kg marihuany oraz kokainę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia, rano, w Świeciu kryminalni namierzyli do sprawy drugą osobę. 31-latek, jadąc BM, został zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów w centrum miasta. Po przesłuchaniu został zwolniony.

Zatrzymany w Żninie 39-latek został w piątek doprowadzony do tamtejszej prokuratury. Oskarżyciel, na podstawie dowodów, przedstawił mu zarzut dotyczący przemytu z zagranicy znacznych ilości narkotyków. Śledczy po jego przesłuchaniu, wnioskowali do sądu o tymczasowy areszt. Po zapoznaniu się z aktami sprawy, sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.