16 września

Pokazy tradycyjnego szatkowania i kiszenia kapusty, widowiskowa parada kapuściana, przepyszne stoiska kulinarne z kapuścianymi potrawami - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekać będą na uczestników już VII edycji Święta Kapusty w Brukach Unisławskich. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 na terenie boiska szkolnego.

W urokliwym miejscu otoczonym lasem będzie też wioska ginących zawodów, stoiska z lokalnymi produktami, kapuściana wystawa fotograficzna z obchodów z minionych lat, prezentacje artystyczne zespołów wokalnych, wystąpi nawet zespół ludowy z Kenii. Działać będzie kapuściane studio fotograficzne, nie zabraknie twórców ludowych, animacji dla dzieci i propozycji książkowych.

Do tego nie zabraknie pokazów dawnej broni, przewidziano też kapuściany konkurs wiedzy z trakcyjnymi nagrodami, podczas imprezy będą również promowane projekty PROW. Dowiemy się też wiele o zdrowotnych właściwościach kapusty, ogrzejemy się przy ognisku, a do wspólnej zabawy w cygańskich rytmach porwie nas Don Vasyl z zespołem. Już teraz gorąco zapraszamy.

Organizatorzy: Gmina Unisław, Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Sołectwa Gminy Unisław

Patroni medialni: Gazeta Pomorska, Czas Chełmna, TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio Pik , e-chelmno.pl, Gazeta Chełmińska

Partnerzy: Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Gminy Unisław”, Gminna Biblioteka Publiczna w Unisławiu, Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Unisław, Towarzystwo Sportowo – Kolekcjonerskie, Gmina Kijewo Królewskie, Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły”, „Niech Cię Zakole”, OSP Unisław.

Proponowany dojazd na miejsce imprezy od strony Torunia, Bydgoszczy i Chełmna przez Unisław, a następnie drogą wojewódzką nr 550 w kierunku Kokocka. Oznakowane parkingi znajdować będą się przy DW 550.