Kujawsko-pomorscy inspektorzy drogowi po raz drugi z rzędu wygrali drużynowo ogólnopolski konkurs, w którym trzeba było wykazać się wiedzą podczas testów i umiejętnościami na torze. Najlepszy za kierownicą okazał się Piotr Stępień z Bydgoszczy, a jazdę na motocyklu wygrał inspektor z Lublina. Dla laureatów były puchary i nagrody finansowe.

- Niesamowita radość. Cieszę się, że się udało. Jeżeli chodzi o konkurencje samochodowe, to w tym zwycięstwie na pewno pomagają systematyczne szkolenia, jakie mamy zapewnione w pracy. Zdarzają się sytuacje, kiedy musimy podjąć pościg np. za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli, więc wtedy ta jazda sprawnościowa przydaje się - wyjaśnia Piotr Stępień z Kujawsko-Pomorski Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy.

- Cały czas staramy się udoskonalać sprzęt, wykorzystywany przez inspektorów transportu drogowego. Przymierzamy się do zakupu 16 mobilnych stacji diagnostycznych, po jednej dla każdego z wojewódzkich ITD. Ten zakup byłby finansowany z funduszy unijnych - informuje Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.