Rodzinne koncerty symfoniczne ale też największe hity operowe i musicalowe - to propozycje Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na nowy sezon artystyczny. Uczta dla melomanów rozpocznie się koncertem „Śródziemnomorski czar". Inauguracja już w piątek.

- Przygotowaliśmy repertuar, który przyciągnie szerokie rzesze słuchaczy, od koneserów i melomanów, którzy chodzą na koncerty od lat, poprzez ludzi, którzy może po raz pierwszy znajdą powód, żeby przyjść na koncert symfoniczny poprzez młodzież i dzieci - zapowiada Mariusz Smolij, dyrektor artystyczny TOS.

W ciągu najbliższego półrocza z Toruńską Orkiestrą Symfoniczna wystąpi m.in. Daniel Olbrychski, Leszek Możdżer, Bożena Harasimowicz czy Krzysztof Iwaneczko. Melomani będą mogli wziąć udział w cyklu koncertów pod nazwą „Siły natury" oraz symfonicznej interpretacji utworów Grzegorza Ciechowskiego, przygotowanej przez Krzysztofa Herdzina.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zadbała także o najmłodszą publiczność. W drugiej połowie września rozpocznie się cykl koncertów dla dzieci i rodzin. W planach orkiestry jest nagranie płyty z własnymi interpretacjami utworów.