Jak dbać o rozwój dziecka? Jak prawidłowo dobrać dietę? - mamy mają wiele pytań, bo chcą odpowiedzialnie wychowywać swoje dziecko. To właśnie z myślą o nich powstała kampania "Świadoma mama." To cykl bezpłatnych warsztatów, które zorganizowano w Akademickim Centrum Medycznym w Bydgoszczy. Przyszłym i obecnym mamom doradzali m.in. fizjoterapeuta, dietetyk, ratownik i położna.

- Jest okazja spotkać sie ze specjalistami z różnych dziedzin. Nie zawsze jest dostęp do specjalistów, nie jest łatwo, zwłaszcza „na NFZ”, są kolejki, długo sie czeka. Chciałam tu z fizjoterapeutą porozmawiać: czy dziecko sie dobrze rozwija, jak wspomagać go w prawidłowym rozwoju - przyznaje Justyna Droszcz.

- Akcja „Świadoma mama” pozwala nam pokazać mamom prawidłową opiekę nad dzieckiem. Z nami częsty kontakt Maja rodzice dzieci z problemami, ale problemom możemy zapobiegać już wcześniej i dziś chcemy pokazać rodzicom właściwą pielęgnację dziecka; pokazać, jak właściwie nosić, pielęgnować, przewijać dziecko. A także jak wspierać już dzieci na dalszym etapie rozwoju - wyjaśnia Adrianna Szuflicka, kierownik Akademickiego Centrum Medycznego przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

- Czego mamy potrzebują? Chyba takiego wsparcia, Myślę, że warsztaty są taką częścią wspierania młodych mam, ale też takich, które są mamami po raz drugi. To jest najważniejsze: wsparcie bliskich, środowiska, instytucji - uważa Zuzanna Wojtalewicz.