15 października

33. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, Kapelana „Solidarności”, upamiętni doroczny Bieg Sztafetowy i Maraton organizowany przez Fundację „Światło - Życie” w Bydgoszczy oraz Region Bydgoski NSZZ „Solidarność” przy współudziale Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jubileuszowy, 25. Bieg Sztafetowy odbędzie się w niedzielę 15 października na trasie Bydgoszcz-Górsk z metą przy Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Uczestnicy pokonają trasę około 42 km, a zmiany zawodników następują co około 10 km.

25. Bieg Sztafetowy i Maraton poprzedzi uroczysta msza Święta odprawiona w kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników na bydgoskich Wyżynach w niedzielę 15 października o 9.00.

Równolegle z Biegiem Sztafetowym odbędzie się także Maraton. Zgłoszenia do udziału w maratonie i regulamin można dokonywać poprzez stronę internetową www.maratonpopieluszki.pl. Wszelkie potrzebne informacje dotyczące zarówno Biegu Sztafetowego jak i Maratonu zamieszczamy na facebook.com/biegpopieluszki.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki oraz medale.

Impreza odbywa się pod patronatem Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność - Piotra Dudy.