14 października

Najlepsi polscy pasjonaci jazdy MTB, największa rowerowa impreza w regionie i najbardziej prestiżowy maraton kończącego się sezonu - tak zapowiada się sportowe święto, na które w drugą sobotę października zaprasza kolarski mistrz Cezary Zamana wraz z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim.

To wtedy na toruńskiej Motoarenie zameldują się najwytrwalsi zawodnicy MTB, rywalizujący od kwietnia w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Po kilku miesiącach zmagań będą mieć w nogach od 700 do nawet 1000 przejechanych kilometrów w trudnym terenie. Trasy w miejscowościach w całej Polsce przygotowywał im przecież sam Cezary Zamana, legenda polskiego kolarstwa, m.in. mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne, a także będący pomysłodawcą i dyrektorem sportowym Mazovii.

By poczuć smak rowerowej rywalizacji w najciekawszym cyklu MTB w kraju, wystarczy zapisać się internetowo na stronie www.mazoviamtb.pl lub osobiście w Biurze Zawodów. Będzie ono czynne na Motoarenie w piątek od 16.00 do 18.00 oraz w sobotę od 8.00 do 11.30.

Współorganizatorem maratonu MTB jest Miasto Toruń. Honorowy patronat nad sportowym wydarzeniem objął prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Szczegóły na stronie Mazovia MTB