Inspiracją wielu reportaży i dokumentów jest często informacja newsowa. Rzetelne, przejrzyste jej przygotowanie to także spora sztuka, której wbrew pozorom niełatwo sprostać. Są jednak dziennikarze, których warsztat i profesjonalizm zasługuje na wyróżnienie. Rada Programowa TVP3 Bydgoszcz przyznała naszej redakcyjnej koleżance Krystynie Rymaszewskiej nagrodę „Talent roku 2016". Doceniono ja właśnie za rzetelność i pasję, z którą przygotowuje materiały reporterskie, szczególnie te poświęcone służbie zdrowia, propagujące szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną.

Rada Programowa doceniła naszą redakcyjną koleżankę za podejmowanie w programach telewizyjnych ważnych tematów, dotyczących głównie problemów służby zdrowia i upowszechnianie profilaktyki zdrowotnej. Krystynę Rymaszewską wyróżniono za rzetelność warsztatu dziennikarskiego i twórcze podejście do tematu. - Byliśmy prawie jednogłośna w wyborze tej pani redaktor, bo podejmuje tematy z jedne strony bardzo trudne; z drugiej strony - dotykające wielu z nas czy prawie wszystkich. Przygotowuje te programy w sposób niesamowicie dobry merytorycznie - argumentuje prof. Waldemar Rozynkowski, przewodniczący Rady Programowej TVP3 Bydgoszcz.

Rada Programowa doceniła też pasję, z jaką Krystyna Rymaszewska realizuje swoje materiały reporterskie i wiedzę, którą przekazuje widzom w przystępny sposób, niosąc pomoc i nadzieję. - Cieszę się z nagrody. Cieszę się, że doceniono moją wieloletnią pracę - to 10 lat pracy w Zbliżeniach i pewnie setki newsów. Ja za te najcenniejsze, najlepsze realizacje uważam te materiały, które odmieniły losy moich bohaterów - wyznaje laureatka.

Nagroda Rady Programowej TVP3 Bydgoszcz jest przyznawana raz w roku najlepszym dziennikarzom.