Komendant policji w Aleksandrowie Kujawskim złożył gratulacje kasjerce oraz dyrektorom oddziału banku w Ciechocinku. jak informowaliśmy, dzięki czujności pracownicy banku nie doszło do oszustwa metodą „na policjanta”. 73-letnia klientka nie straciła 32 tys. zł.

Mł. insp. Andrzej Kłos złożył we wtorek podziękowania za ponadprzeciętną czujność i natychmiastową reakcję, w wyniku której 73-letnia mieszkanka Ciechocinka nie straciła swoich oszczędności. Były słowa uznania i list gratulacyjny.

Jak pisaliśmy, na początku miesiąca do starszej mieszkanki Ciechocinka zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Fałszywy „mundurowy” powiedział, że prowadzi akcję przeciwko pracownikowi banku, który posiada dane personalne kobiety i może przejąć jej oszczędności. Mężczyzna przekonał kobietę, aby wypłaciła pieniądze z banku. 73-latka pobrała 12 tys. zł, o czym poinformowała oszusta, z którym była cały czas na łączu telefonicznym. Ten poprosił jeszcze kobietę o zaciągnięcie kredytu w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Plany oszusta pokrzyżowała pracownica banku, która wyczuła, że to próba wyłudzenia pieniędzy.