Toruńska policja próbuje ustalić tożsamość kobiety, której leżące ciało zostało odnalezione na ul. Boboli. Publikuje przedmioty, które zmarła miała przy sobie i prosi o kontakt osoby mogące pomóc w identyfikacji.

Leżąca kobieta została zauważona w poniedziałek około godz. 14:30 na ul. Boboli 23. Wezwany lekarz stwierdził zgon. Pomimo podjętych działań, dotąd funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście nie udało się ustalić jej tożsamości.

Dlatego policja publikuje rysopis i rzeczy osobiste odnalezione przy nieżyjącej. Kobieta, z wyglądu, miała ponad 70 lat, ok. 160 cm, była krępej budowy ciała, miała duży nos, uszy przylegające, włosy proste średniej długości z przewagą siwych. Kobieta posiadała protezy zębowe, bliznę pooperacyjną po prawej stronie brzucha. Ubrana była w kurtkę do pasa koloru pożółkłej bieli, zapinaną na zamek i napy marki „Outdoor Today", grafitowe spodnie, proste, z grubej tkaniny w prążki rozm. 164 (XXL), jasnokremowy sweter z cienkiej dzianiny z ażurowym wzorem, skórzane czarne półbuty marki WOJAS o zamszowej fakturze (rozmiar 40).

Zmarła posiadała przy sobie: jasnobrązowy portfel skóropodobny, cztery klucze ze skórzanym etui i pilotem zbliżeniowym (np. do bramy lub domofonu), żółtą metalową obrączkę z charakterystycznymi zewnętrznymi zdobieniami w postaci krzyżyków, kilkaset złotych, jasnozieloną torbę z białymi dużymi kwiatami oraz dwie reklamówki, chustkę–apaszkę z cienkiego materiału w zielono, brązowe pasy z motywem róży oraz okulary korekcyjne.

Osoby mogące udzielić jakichkolwiek informacji, które mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości zaginionej, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji Toruń Śródmieście (nr tel. 56 641 24 07), dyżurnym KP Toruń Śródmieście (56 641 24 52) lub z Pogotowiem Policji (997).