Nostalgiczne spotkania z muzyką w Toruniu. Znani wokaliści i młode talenty wystąpili w Centrum Kulturalno-Kongresowym na Jordankach. „Pejzaż bez Ciebie" to festiwal poświęcony pamięci wybitnych polskich artystów, który odbywa się po raz 13. W tym roku był poświęcony Kalinie Jędrusik. Publiczność usłyszała aranżacje największych gwiazd polskiej muzyki.

Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów „Pejzaż bez Ciebie" co roku przyciąga tłumy melomanów. Jego celem jest przypominanie o twórczości polskich muzyków, którzy już odeszli. Ta edycja poświecona jest aktorce i piosenkarce, Kalinie Jędrusik. - Podoba mi sie jej seksapil, jej piosenki, jej rozrywkowy styl. W kabarecie byłą świetna - mówi jedna z melomanek. - Specjalne tej jej piosenki są, mają klimat, a nam to odpowiada i dlatego tu jesteśmy - dodają inne melomani w Jordankach.

W Centrum Kulturalno-Kongresowym na toruńskich Jordankach wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Nowe aranżacje utworów, wykonywanych przed laty przez Kalinę Jędrusik, przygotowali m.in.: Kayah, Maciej Miecznikowski, Aleksandra Szwed czy Krzysztof Zalewski. - Wydaje mi się, że wspomnienia o niej raczej, bardziej niż nostalgię, mogą wzbudzić ciepły uśmiech- uważa Krzysztof Zalewski. - Jestem wychowana na muzyce Kabaretu Starszych Panów, gdzie Kalina była ich muzą i przyznam szczerze, ze z jednej strony mierzenie się z jej piosenkami to zaszczyt, a z drugiej - wyzwanie - dodaje Beata Przybytek, wokalistka, kompozytorka.

Festiwal "Pejzaż bez Ciebie" odbywa się po raz 13. Wcześniej wspominani byli m.in. Grzegorz Ciechowski, Agnieszka Osiecka czy Anna Jantar. Co roku organizowany jest również konkurs dla młodych twórców, a jedną z nagród jest udział w koncercie galowym. - Mieliśmy ponad 100 zgłoszeń, zrobiliśmy preeliminacje, efektem czego był wybór 11 wykonawców - mówi Wojciech Zaguła, organizator festiwalu z SOS Music.

Retransmisję koncertu galowego będzie można obejrzeć 1 listopada o godz. 16 na antenie telewizyjnej „Jedynki” oraz o 17.55 i 0.40 w TVP Polonia.