Sześć szpitali i zakładów opieki zdrowotnej z terenu województwa otrzyma dofinansowanie na rozbudowę, modernizację i doposażenie istniejących oddziałów ratunkowych. O przyznaniu wsparcia poinformowała na konferencji prasowej poseł Polski Razem, Iwona Michałek.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło listę 62 placówek, wyłonionych w konkursie, które otrzymają dofinansowanie dla oddziałów ratunkowych. Spośród 236 mln zł, ponad 21 trafi do placówek z naszego regionu. - Chodzi o to, żeby poprawić komfort i jakość obsługi leczenia pacjentów właśnie w szpitalnych oddziałach ratunkowych - argumentuje Iwona Michałek, Poseł klubu PiS, Polska Razem.

Najwięcej pieniędzy trafi do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Oprócz tego, środki na zakup sprzętu otrzyma: Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu, Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu, Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr Jana Biziela oraz 10. Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy, a także Samodzielny Publiczny Zakład Opieki w Brodnicy na przebudowę i rozbudowę istniejących obiektów.