Jedna z najbardziej urokliwych ulic bydgoskiego śródmieścia w nowej odsłonie. Po remoncie nawierzchni uroczyście otwarto ulicę Cieszkowskiego. Mieszkańcy zabytkowych kamienic przy ulicy od lat zabiegali o jej rewitalizację. Inwestycja kosztowała niemal 3 miliony złotych.

Na ten moment mieszkańcy ulicy czekali od wielu lat. Poszerzone chodniki, utwardzona nawierzchnia kamienna z czerwonego granitu, mała architektura stylizowana na tę sprzed wieku. Po zniszczonym deptaku i połatanym asfalcie na ulicy Cieszkowskiego nie ma już śladu - to dzięki staraniom stowarzyszenia mieszkańców i wsparciu ratusza. - Najbardziej się ludzie jednoczą, kiedy mają wspólne cele, kiedy się spotykają, rozmawiają, troszczą o siebie i tak staramy się żyć w tej wielkiej rodzinie Augusta Cieszkowskiego, bo tak o sobie mówimy - opowiada dr Grzegorz Kaczmarek ze Stowarzyszenia Mieszkańców Ulicy Cieszkowskiego. - Tutaj ta integracja od wielu lat jest bardzo zaawansowana, tu są przecież spotkania, urodziny hrabiego Cieszkowskiego, mieszkańcy wspólnie się bawią, ale jest to ulica dla mieszkańców, ale i dla wszystkich bydgoszczan, wiem że są plany otwierania tu kolejnych restauracji - dodaje Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Przy ulicy znajduje się szereg luksusowych kamienic czynszowych według projektów znanych bydgoskich architektów. Stylistyka budynków oddaje tendencje artystyczne z XIX i XX wieku. Wyremontowana ulica w ciągu tygodnia zostanie otwarta również dla kierowców.