To charytatywna akcja, organizowana z myślą o zwierzętach. „Świat bez nich byłby smutny - przypomina o tym w Filharmonii Pomorskiej Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska". Cały dochód ze środowego koncertu przeznaczony zostanie na zakup karmy dla zwierząt, którymi opiekuje się Stowarzyszenie "Animals".

Ilona Marciniak z Bydgoszczy nie miała już za co utrzymywać swoich podopiecznych, dlatego zwróciła się o pomoc do towarzystwa pomocy zwierzętom "Animals". Ma w domu trzy koty: Shery, Brandy i Whisky. I jednego psa: 13-letnią rottweilerkę. - Są sytuacje kiedy jest ciężko, ale wtedy pani Barbara Grajek wyciąga pomocną dłoń i wtedy wołam: „Pani Basiu!”. A ona odpowiada: „Już lecę!” - opowiada Ilona Marciniak, której stowarzyszenie "Animals" pomaga w utrzymaniu zwierzaków.

Bezdomne koty trafiają także do kawiarni prowadzonej przez miłośników tych zwierząt. Tosia, Puma, Luna i Prezes dzięki temu mają szansę na nowy dom. - Pośredniczymy w ich adopcji. Kotki są ze schroniska, szukają domu, trzy z nich znalazły już dzięki naszej działalności swój dom, swoich właścicieli - opowiada Kaja Michalska, miłośniczka kotów.

Stowarzyszenie "Animals" włącza się w działalność charytatywną - nie tylko na terenie Bydgoszczy. Szuka nowych domów dla zwierzaków, które potrzebują pomocy. Do zapewnienia im godnych warunków, potrzebuje jednak wsparcia. Stad pomysł na koncert charytatywny. - Cały dochód z koncertu przeznaczony jest na bezpańskie zwierzęta. Będziemy również zbierać pieniądze, które przeznaczymy na karmę dla zwierząt, szczególnie teraz, w okresie zimowym - kończy Barbara Grajek, prezes Animals Towarzystwo Pomocy Zwierzętom „Animals” w Bydgoszczy.

Pieniądze zostaną też przeznaczone na pomoc medyczną, szczepienia i sterylizację zwierząt.