Dla dwóch wielodzietnych rodzin - z Bielic i z Chełmna - oraz starszej pani z Lipna to będą wyjątkowe święta. Już w najbliższą sobotę w ramach ogólnopolskiej akcji wspierania osób potrzebujących trafi do nich „Szlachetna Paczka". Dary przygotował Urząd Marszałkowski. W czwartek prezenty zostały zapakowane.

- Co jest w tych paczkach? Najpotrzebniejsze rzeczy. Wiadomo, ze spożywczych m.in. mąka, olej, słodycze dla dzieci, rzeczy do szkoły, przytulanki - wymienia Aleksandra Fałkowska z departamentu promocji Urzędu Marszałkowskiego w Toruni.

- W grupie jest łatwiej. Każdy zaangażował się w to tak, jak potrafił i na ile mógł. Myślę, że taka akcja jest jak najbardziej skuteczna i dociera do rodzin i rodziny powinny być z tej pomocy zadowolone - dodaje Marta Radoszewska z departamentu promocji Urzędu Marszałkowskiego.

- To jest tak piękna akcja, że trudno przejść obojętnie obok. Przez to wysyłamy już życzenia też świąteczne. Nie tylko dla tych rodzin, ale wszystkich w naszym województwie, aby te święta przebiegały w taki sposób radosny i żeby niczego nie zabrakło na święta - podsumowuje Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.