Najpiękniejsze zabytki Bydgoszczy scenografią baletowego spektaklu. Zaprezentowano pierwszy film, zrealizowany w ramach projektu "Bydgoszcz Kręci". Film wyjątkowy, bo stworzony w technologii tzw. wirtualnej rzeczywistości. Do oglądania przydadzą się specjalne okulary, które gwarantują niesamowite efekty.

„Dopiero rozpoznaje miejsca, bo tak wszystko szybko się zmienia. I przyznam, że mam lekki lęk wysokości, jak stoję na moście. Ale to jest fajne bo można oglądać kilka razy za każdym razem skupić się na innym tancerzu" - dzieli się wrażeniami jedna z bydgoszczanek, oglądając film przez gogle.

Widz jest wtedy w centrum wydarzeń. I na wyciągnięcie ręki ma głównych bohaterów. Dzięki technologii „360 stopni”, w jakiej film był nagrywany, widz obracając się może również podziwiać najpiękniejsze miejsca w Bydgoszczy. Jest to prawdopodobnie pierwszy film, który promuje miasto wykorzystując do tego wirtualną rzeczywistość. - Byliśmy w Rzeszowie na Kongresie Innowacyjnego Marketingu w Samorządach i pokazywaliśmy fragmentu filmu wiralowego z Bydgoszczy różnym samorządowcom. Budził bardzo pozytywne wrażenia, wręcz zazdrość, że Bydgoszczy już wykorzystuje taką technologię do promocji miasta - zdradza Konrad Ziaja, producent filmu.

Film można oglądać przy Wełnianym Rynku 11. Materiał będzie również dostępny za pomocą mediów społecznościowych ratusza. Twórcy otrzymali 30 tys. zł dofinansowania w ramach konkursu "Bydgoszcz Kręci". Dzięki wsparciu ratusza powstały w sumie trzy filmy, które będą promowały miasto.