Są najlepsi z najlepszych. Kilkudziesięciu uczniów odebrało w Toruniu certyfikat projektu "Prymus Pomorza i Kujaw". Z marszałkowskiego wsparcia skorzysta w tym roku 1,5 tys. uzdolnionych uczniów. Każdy z nich, w sumie, otrzyma 3 tys. zł.

Dzisiaj rozpoczynamy cykl spotkań ze stypendystami, bo trudno w jednym miejscu zgromadzić 1500 osób. Dzisiaj gościmy dziesięciu najlepszych w województwie i po dwóch najlepszych uczniów z każdego powiatu - wyjaśnia Domicela Kopaczewska, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

- Jako prymus czuję się bardzo dobrze. Jest to dla mnie naprawdę ogromny zaszczyt. To wszystko jest spowodowane na pewno moimi osiągnięciami z zeszłego roku z gimnazjum - przyznaje Szymon Lewandowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

- Za zasługi z języka niemieckiego - to jest moje osiągnięcie z gimnazjum. Właśnie w trzeciej gimnazjum bardzo dużo czasu poświęcałam na język niemiecki, miałam świetną nauczycielkę. No i się udało - dodaje Julia Urbańska, uczennica LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

- Dumna z siebie jestem. Wcześniej, po ocenach, tak się tego nie odczuwa, ale jednak jak się jest w takim miejscu, to rośnie serducho - mówi Julia Szymczak, uczennica LO im. Władysława Łokietka w Radziejowie.