Fotograf Filip Tolak oraz prezes Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych Jarosław Józefowicz odsłonią w czerwcu swoje "katarzynki" w Piernikowej Alei Gwiazd. Poinformował o tym podczas noworocznej gali prezydent Torunia Michał Zaleski. Na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki najpiękniejsze utwory operowe i operetkowe zaprezentowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna wraz z solistami. Podczas koncertu prezydent wręczył także medale "Thorunium" dwojgu wybitnym artystom związanym z miastem: Alicji Bogackiej oraz Sebastianowi Mikołajczykowi.

- Thorunium to medale w tym szczególnym dniu trafiające do ludzi kultury. Zwykle jest tak, że są to osoby, które albo dopiero rozpoczynają swoją działalność, albo już mają duże doświadczenie w działalności artystycznej, czy kulturalnej. Pierwszą laureatka jest pani Alicja Bogacka, która zajmuje się piękną sztuką miniatur rzeźbiarskich, drugim - pan Sebastian Mikołajczyk, także artysta plastyk - mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.

- Jestem torunianką z wyboru i jest to taka informacja zwrotna. Mój polonista w liceum mawiał: „Taki w tym ambaras, żeby dwoje chciało naraz.” Dziękuje bardzo. Tak się właśnie stało. Czuję się teraz taka „nominowaną” torunianką - przyznaje Alicja Bogacka.