Więcej informacji z regionu, ciekawe audycje i dużo dobrej muzyki: Polskie Radio Pomorza i Kujaw z nowym rokiem wprowadziło nową ramówkę. Nie zabraknie rozmów ze słuchaczami. Pojawią się porady ekspertów, i specjalna audycja w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sygnał Radia PiK od nowego roku zachęca do słuchania. A będzie czego. Od rana słuchaczy budzić będzie dobra muzyka, ciekawostki z regionu, czy porad językowych prof. Jerzego Bralczyka. O wydarzeniach z regionu informować będą nie tylko dziennikarze, ale również sami słuchacze. W weekend pojawi się specjalna audycja na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. - Zapraszamy państwa na nowy cykl audycji – „Wolna i Niepodległa”. W niedzielę od godz. 12.00 prezentować będziemy postaci naszych lokalnych ojców niepodległości. Przybliżymy państwu tych bohaterów - zapowiada Dorota Gruszka, dyrektor Marketingu i Promocji Radia PiK.

To nie jedyna nowość na antenie. W piątek od 12.00 będzie można zadawać pytanie ekspertom z wielu dziedzin. A w sobotni wieczór na antenie pojawi się "Domówka". - To będą cztery godziny z muzyką, bardzo przebojową, z największymi przebojami lat 80. i 90., muzyką roztańczoną; taką właśnie na sobotni wieczór, ale będzie też sporo muzycznych niespodzianek, m.in. znane utwory w nieznanych wersjach, utwory w maksi singlowych wersjach, miksy, remiksy - opowiada Dariusz Gross, dziennikarz Radia PiK.

W paśmie popołudniowym i wieczornym w Radiu PiK usłyszymy reportaże z regionu i audycje autorskie.