Zarzut znęcania się nad mężem i chorą psychicznie córką dla mieszkanki jednej z podtoruńskich miejscowości. Prokuratura Rejonowa w Toruniu skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. 52-letnia Aldona W. działała na szkodę swoich bliskich m.in. poprzez odprawianie egzorcyzmów i prowokowanie awantur przez ponad pięć lat.

- Zdołaliśmy ustalić, że znęcanie polegało jedynie na znęcaniu psychicznym. I polegało to na tym, że zmuszała swoją córkę do obrzędów religijnych i egzorcystycznych, oblewała ją wodą święconą, zakłócała odpoczynek nocny, niepokoiła, poniżała, znieważała - informuje Izabela Oliver, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód.

Krzywdzące działania matki wobec nieletniej, chorej córki, doprowadziły w konsekwencji do podjęcia przez dziewczynkę czterokrotnej próby samobójczej. Kobieta w taki sam sposób znęcała się również nad swoim mężem. Oskarżona została poddana badaniom psychiatrycznym, z których wynika, że jest osobą poczytalną i może ponieść karę.

Aldona W. nie przyznała się do winy. Złożyła wyjaśnienia, które są odmienne od ustaleń, dokonanych w trakcie postępowania przygotowawczego.

Za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi grozi jej kara od dwóch do 12 lat więzienia.