Kryte lodowisko przy hali Łuczniczka jest już gotowe. Torbyd otrzymał akceptację Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, zatem będzie można organizować tam oficjalne spotkania. Na widowni zasiąść może 300 osób, a tafla lodowiska pomieści 240 amatorów łyżwiarstwa. Oficjalne otwarcie już w piątek.

Po kilkunastu latach przerwy Bydgoszcz odzyskuje Torbyd, ale w zupełnie nowej odsłonie. Władze miasta postawiły na nowoczesną architekturę i najnowsze technologie. Budynek wyposażony jest w samoobsługowe szafki i szatnie dla zawodników. Nie zabrakło także miejsca na wypożyczalnię i na ostrzenie łyżew. Na piętrze znajdują się ogólnodostępne trybuny oraz restauracja z oknem widokowym na taflę. - Torbyd ma być przede wszystkim ma być funkcjonalny, by przede wszystkim jeździć na łyżwach rekreacyjnie, ale gdy zajdzie taka potrzeba, można organizować tutaj mecze. Tak, jak podkreślam: najpierw niech mieszkańcy się nacieszą, od rana do wieczora już od poniedziałku, natomiast już w tą sobotę i niedzielę będzie możliwość uprawiania łyżwiarstwa - mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Już w najbliższy piątek rozpocznie się trzydniowa impreza inauguracyjna, podczas której nie zabraknie ciekawych atrakcji. - Zaczynamy o godz. 17:00 pokazem laserów, po nim nastąpi oficjalne otwarcie lodowiska, wejdzie około 400 osób, w tym czasie na tafli lodowiska odbędą się pokazy tańca synchronicznego na lodzie - zapowiada piątkowe atrakcje Mirela Jaros-Klimińska z biura promocji miasta i współpracy z zagranicą Urzędu Miasta Bydgoszczy. Pokaz laserów odbędzie się jeszcze tego wieczoru trzykrotnie (o 18.00, 19.00 i 20.00). Uwaga! Tegodnia nie będzie jeszcze można jeździć na łyżwach.

Dodatkowe atrakcje czekają na odwiedzających Torbyd nie tylko w środku, ale i przed budynkiem: m.in. pokazy rzeźbienia w lodzie, czy miniwioska olimpijska dla dzieci oraz strefa food trucków i strefa muzyczna.

W sobotę i niedzielę korzystać z lodowiska będzie można od godz. 9:00 do 20:00. Wówczas za wejście na taflę nie trzeba będzie płacić. Między 11.0 i 13.00 oraz 16.00 i 18.00 zaplanowano darmowa naukę jazdy na łyżwach.
Cena podstawowego biletu od 8 stycznia wynosić będzie 5 zł za 30 minut jazdy i 20 gr za każdą następna rozpoczętą minutę. Bilety ulgowe kosztować będą 3 zł za 30 minut i 15 gr za każdą rozpoczętą minutę. Obowiązywać będzie też szereg zniżek, między innymi dla posiadaczy Bydgoskiej Karty Dużej Rodziny oraz Bydgoskiej Karty Seniora

Budowa lodowiska trwała 1,5 roku i pochłonęła 24 mln zł z budżetu miasta, a także dzięki ministerialnemu wsparciu w wysokości 3,5 mln zł (dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż edycja 2017).