Dziewięć nowych radiowozów trafiło do jednostek policji w naszym garnizonie. Nowe BMW, volkswageny T4 i kia ceed "będą pełnić służbę" w komendach: Bydgoszczy, Torunia, Włocławku, Grudziądzu i Świeciu.

Dwa nieoznakowane bmw 330i xDrive, wyposażone w wideorejestrator, trafią do ruchu drogowego komend miejskich w Bydgoszczy i Toruniu. To auta o mocy silnika 251 KM z napędem 4x4. Mają przede wszystkim pomagać w wyłapywaniu drogowych „piratów”.

Do Bydgoszczy i Włocławka trafią dwa oznakowane volkswageny T6. To furgonetki, które wykorzystywane będą m.in. w służbie patrolowej.

Do kujawsko-pomorskiego garnizonu trafiło również pięć oznakowanych radiowozów kia ceed. Samochody te trafią do wydziałów ruchu drogowego w Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Świecia.

- To kolejny sprzęt, który trafia do policji z programu modernizacji. Proszę o dbać o te auta i roztropnie z nich korzystać - powiedział podczas uroczystego przekazania kluczyków do radiowozów insp. Paweł Spychała, komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy. - Życzę Wam żebyście zawsze szczęśliwie wracali do domów po służbie. Musicie mieć na względzie także swoje bezpieczeństwo – dodał kapelan policjantów, ksiądz Prałat Stanisław Kotowski, który poświęcił radiowozy.

Nowe radiowozy dla kujawsko-pomorskiego garnizony zakupione zostały przez Komendę Główną Policji z "Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020".