Policja rozpoczęła akcję „Bezpieczna droga do celu”, której adresatami są przede wszystkim kierowcy oraz pasażerowie, którzy będą wyjeżdżać na wypoczynek zimowy, w tym na ferie.

Akcja została zainicjowana związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi . W celu poprawy bezpieczeństwa dużą uwagę mundurowi będą zwracać na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzą trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przygotowali kilkadziesiąt stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy. Biuro Ruchu Drogowego KGP opracowało wykaz tych punktów na terenie całego kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad bezpiecznego przewożenia dzieci i młodzieży, a także na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

Jak przypominają mundurowi, istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.