Premiera co dwa tygodnia, we wtorek o 17.35; kolejne emisje w środę o 7.00 i 20.25
Mocne wsparcie
Program edukacyjny służący zmianie mentalności i klimatu społecznego wokół ludzi, którzy nie radzą sobie z życiem. Zadajemy pytania o rolę, jaką w opiece nad osobami bezradnymi odgrywa rodzina; na jakie wsparcie może liczyć ze strony instytucji państwowych, a jakie jest jej potrzebne. Będziemy informować o tym jak diagnozować problem, jak dostrzec jego pierwsze symptomy i do kogo zwrócić się w razie pojawienia się problemu. Takie mocne wsparcie będzie możliwe dzięki uczestniczącym w programie specjalistom z różnych dziedzin. Postaramy się o to, by wiedza, w którą trzeba wyposażyć społeczeństwo była wszechstronna, a efekty jej stosowania skuteczne.

Pokazujemy, jak i u kogo szukać wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych: losowych, zdrowotnych, społecznych. Pomagamy rodzinom, które opiekują się bliską osobą chora psychicznie, ze zdiagnozowana depresja lub demencją. Podpowiadamy, jak edukować taka rodzinę, by we właściwy sposób opiekowała się chorym, gdzie znajdzie pomoc psychologiczną, jakie placówki prowadzą programy pomocowe. Innym trudnym i delikatnym tematem jest kompleksowa terapia dla matek (rodziców), które urodziły martwe dziecko lub dziecko zmarło wkrótce po porodzie. Staramy się przedstawić szpitale i placówki, które są pozytywnym przykładem właściwej opieki nad takimi przypadkami. Będziemy przyglądać się także współczesnym zagrożeniom, którym w rodzinach trzeba stawiać czoło. Co zrobić, gdzie szukać pomocy, gdy najbliżsi sięgają po dopalacze, narkotyki,albo popadają w uzależnienie od suplementów diety. Nie zabraknie porad zdrowotnych. Pokażemy najnowocześniejsze metody walki z bolączką XXI wieku, czyli zwyrodnieniem stawów i bólami kręgosłupa. Gdy wszystkie metody zawiodą, a chory boi się ryzykownej operacji, pozostaje nowatorska metoda naświetlania- w jednej z klinik w Polsce.W końcu ...w wielu domach są osoby, które chorują na nowotwór. Jaka dieta będzie dla nich właściwa? Co przygotowywać dla bliskiej osoby, by wspomóc jej walkę z choroba właściwym odżywianiem?

Zachwycamy się, że powstał kolejny nowy lek, który przedłuża nam życie. Fascynujemy się drogimi, innowacyjnymi metodami leczenia a nie przywiązujemy dostatecznej uwagi do podstawowej kwestii jaką jest prawidłowe żywienie osoby chorej. Dlaczego leczenie żywieniowe jest dla pacjenta tak ważne? - w najbliższym programie (13 i 14 lutego) Grażyna Rakowicz wraz z ekspertami powie o niedożywieniu w szpitalach, leczeniu żywieniowym pacjentów onkologicznym i ich problemach związanych z utrata wagi, o właściwym żywieniu pacjentów przed zabiegami operacyjnymi i leczeniu żywieniowym w domu zarówno dojelitowym jak i pozajelitowym.
do góry