Jak co roku, podczas Balu Biznesu wręczono nagrody tym, którzy według kapituły wykazali szczególne zaangażowanie w funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz etykę w relacjach z pracownikami i partnerami. Konkurs zorganizowany został przez organizację "Pracodawcy Pomorza i Kujaw" oraz Izbę Przemysłowo-Handlową Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

To już 17. odsłona konkursu "Pracodawca Pomorza i Kujaw". Nagrody przyznaje kapituła składająca się z przedstawicieli administracji, nauki i instytucji otoczenia biznesu. Co roku doceniane są firmy, które kierują się dobrymi praktykami i etyką w relacjach z pracownikami oraz partnerami gospodarczymi, a jednocześnie osiągają sukcesy ekonomiczne.

A wybór nie był łatwy, gdyż nominowano aż 135 przedsiębiorstw. Za innowacyjność we wdrażaniu zaawansowanych technologii doceniono firmę Hanplast. Zwycięzcą w kategorii mikro przedsiębiorca została firma CHAIRCONCEPT.COM, natomiast statuetka dla "Pracodawcy roku" wśród firm średnich i dużych powędrowała do bydgoskiego Atosa.

Po raz 23. nagrodzono także szefów i managerów kujawsko-pomorskich firm. Tytuł "Biznesmena Roku" trafił do Zbigniewa Kotlęgi z firmy Polmass oraz Aleksandra Majchrowicza z firmy Hanplast.

Specjalne wyróżnienie w kategorii "Liderzy Współpracy Proinnowacyjnej" powędrowało do Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy oraz spółki SoftBlue, których działania dążą do zaprojektowania i konstrukcji bezzałogowych statków latających.