W areszcie jest już łącznie 11 osób, zatrzymanych w związku z tragicznymi wydarzeniami, do jakich doszło 24 grudnia w Jordanowie na terenie gminy Złotniki Kujawskie. Jednej z nich – 26-latkowi, - przedstawiono zarzut zabójstwa. Wskutek bójki z użyciem niebezpiecznych przedmiotów między dwiema zorganizowanymi grupami, zginęło dwóch mężczyzn: 27 i 29-latek

- Zarzuty, związane z udziałem w bójce, przedstawiono 12 osobom. Są to zarzuty popełnienia przestępstw artykułu 158. i 159. Kodeksu Karnego. Jednej z osób przedstawiono zarzut zabójstwa. Wszystkie z osób zatrzymanych zostały przez prokuratora przesłuchane i obecnie trwa etap weryfikacji składanych przez nich wyjaśnień - informuje Agnieszka Adamska-Okońska z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Wobec 11 zatrzymanych zastosowano tymczasowy areszt, a wobec jednego - dozór policyjny. Czwórka sama zgłosiła się na policję. Prokuratura na obecnym etapie śledztwa nie podaje motywu, ani okoliczności tego zdarzenia.

Zatrzymani, jak się dowiadujemy, składają sprzeczne zeznania w tej sprawie. Nieoficjalnie mówi się jednak o konflikcie rodzinnym, który skończył się w tak tragiczny sposób.