Koncert "Kochamy Polskie Piosenki" rozpoczyna w Bydgoszczy uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości. Utwory Agnieszki Osieckiej, Kabaretu Starszych Panów czy Marka Grechuty zaśpiewają studenci oraz absolwenci Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Są wśród nich także uczestnicy programu TVP2 "The Voice of Poland". Koncertowi patronuje Program III Polskiego Radia.

- W naszym repertuarze znalazła się kompozycja Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę". I właśnie my też w tym koncercie o nią pytamy. Możemy sobie zadać pytanie: „Co się dzieje w naszym kraju? Co możemy zmienić? - wyjaśnia Kacper Andrzejewski, uczestnik koncertu "Kochamy Polskie Piosenki".

- Wykonamy także lżejszy repertuar. Będzie to Kabaret Starszych Panów, będą to teksty Agnieszki Osieckiej o "Okularnikach", będą to także rozrywkowe utwory. Tak naprawdę ten koncert to jest taka podróż po epokach troszeczkę w tej muzyce - zapowiada Małgorzata Chruściel, uczestniczka koncertu.

- Myślę, że te dwa utwory są bardzo różne. Jeden i drugi troszkę o miłości; tylko, że jeden z nich napisany przez Adama Asnyka, ładnych kilka lat temu, a drugi - współczesny - bo Dawida Podsiadło, ale też z nutą i treścią, wiadomo, miłosną - opowiada Tadeusz Seibert, uczestnik koncertu.

- Polska piosenka jest marką narodową. Tak jak jest mnóstwo innych marek, tak z tymi piosenkami możemy się również utożsamiać - przekonuje Józef Herold z Forum Obywateli Bydgoszczy, organizator koncertu.