Na trzy miesiące zostali aresztowani przez bydgoską sąd trzej uczestnicy bójki w centrum miasta. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut nielegalnego posiadania pistoletu oraz amunicji. Za udział w bójce grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Teraz podejrzani za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Kryminalni z bydgoskiej komendy doprowadzili we wtorek do sądu trzech mężczyzn podejrzanych o udział w bójce. Sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy, aresztował ich na trzy miesiące.

Jak informowaliśmy w niedzielę, na ul. Magdzińskiego w sobotę przed 23.00 pomiędzy grupą osób doszło do bójki. Wezwani policjanci wylegitymowali kilkanaście osób. Ostatecznie zatrzymali trzech mężczyzn, w tym dwóch, którzy odjechali z miejsca zdarzenia samochodem. Jeden z nich, 40-latek, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Natomiast 32-letni kierowca auta oraz 36-letni uczestnik zajścia trafili do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonego śledztwa kryminalni zabezpieczyli pistolet.

W poniedziałek cała trójka została doprowadzona do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił podejrzanym zarzut udziału w bójce. Dodatkowo 32-latek usłyszał zarzut dotyczący nielegalnego posiadania broni palnej oraz amunicji. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z bydgoskiej komendy zapowiadają kolejne zatrzymania. Sprawa ma charakter rozwojowy.