24 marca - 4 listopada

Najważniejszy cykl biegowy w województwie startuje już po raz siódmy. Bieg Wiosenny od trzech lat inauguruje cykl Grand Prix. Tradycyjnie odbywa się on, zgodnie z nazwą, na początku wiosny i wiedzie po uroczych terenach leśnych na toruńskiej Barbarce. Pierwszy bieg w ramach cyklu mistrzostw Województwa jest wspierany przez Gminę Miasta Toruń, a cały cykl odbywa się pod patronatem zarówno wojewody, jak i marszałka województwa. Tradycją biegów w ramach cyklu jest to, że zawodnicy będą mieć okazję to skosztowania lokalnych produktów – na Barbarce będzie to gęsina i wyroby lokalnych piekarni.

Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego to cykl 12 biegów odbywających się od marca do listopada na terenie całego województwa. Biegowe, amatorskie mistrzostwa województwa w systemie Grand Prix organizowane są nieprzerwanie od 2012 roku. Cieszą się co raz większą popularnością zarówno wśród biegaczy jak również wśród organizatorów imprez sportowych.

W Grand Prix co roku startuje ponad 5 tys. osób, głównie mieszkańców naszego regionu, jednak formuła open mistrzostw powoduje, że również sportowcy amatorzy spoza województwa próbują rywalizować z naszymi mistrzami. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną sprzyjającym zachowaniu witalności, zgrabnej sylwetki i dobrego samopoczucia. Projekt Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz misja Stowarzyszenia doskonale wpisują się w obecną, prozdrowotną tendencję.

Udział w cyklu Grand Prix jest bezpłatny. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika jest ukończenie minimum siedmiu biegów, w tym biegu finałowego, który tradycyjnie odbywa się na początku listopada w rozbieganym Gniewkowie. W klasyfikacji liczy się suma 6 najlepszych czasów uzyskanych w zawodach cyklu i czasu biegu finałowego.

Biegi zaliczone do cyklu Grand Prix 2018
24 marca – Inauguracja Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bieg Wiosenny, Barbarka, Toruń, 10 km;
8 kwietnia – Biegi Żnińskie, Żnin, 10 km;
12 maja – Bieg Rycerski, Świecie, 10 km;
26 maja – Memoriał im. Czesława Wasielewskiego, Brześć Kujawski, 10 km;
2 czerwca – Lisewskich Bieg Jaszczurczy, Lisewo, 10 km;
8 lipca – Bieg Nowalijkowy, Kruszwica, 10 km;
26 sierpnia - Półmaraton Uzdrowisko Ciechocinek, 10/21 km;
8 września – Rypiński Bieg po Zdrowie Doliną Rypienicy, Rypin, 10 km;
23 września – Lipnowski Bieg Uliczny, Lipno, 10/21 km;
6 października – Anwil Półmaraton Włocławek, 10/21 km;
27 października - Bieg św. Huberta, Tuchola, 15 km
4 lub 18 listopada – Finał Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bieg im. Rodziny Milewskich, 10 km.