W Związku Polskich Artystów Plastyków w Toruniu rozpoczął się przegląd "Annale Dzieło Roku". Na wystawie swoje prace pokazało 51 artystów, wśród których jury wyłoniło kilkunastu najlepszych. Grand Prix otrzymał artysta Paweł Nowak.

- Te prace są jakby świadectwem mojego procesu twórczego i pewnego okresu twórczych działań z premedytacją - można tak powiedzieć. Te prace mają bardzo czystą strukturę i nie ma tutaj takich typowych wątków narracyjnych literackich. Jedynie można powiedzieć, że geometrii, ale też ślad działania plastyka - tłumaczy Paweł Nowak, artysta plastyk.

- Istotą tego konkursu, tego przeglądu. Jest zawsze to wyłuskiwanie tych, którzy są najbardziej określonymi osobowościami i rzeczywiście i nagrody wyróżnione, i wyróżnienia, i główna nagroda potwierdza dobrą jakość tego przeglądu - podsumowuje dr hab. Alicja Majewska z Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

- Jest to największe święto wszystkich naszych kolegów i koleżanek, którzy należą do Związku Artystów Plastyków Okręgu Toruńskiego. Wybieramy tylko raz w roku, najwybitniejsze, najbardziej interesujące, najlepsze prace z różnych dziedzin. To taka dość mocna integracja naszego środowiska, ale też pobudzenie ich emocji, takiej werwy twórczej - opowiada Katarzyna Wesołowska-Karasiewicz, prezes ZPAP w Toruniu.