Sytuacja osób niepełnosprawnych w centrum uwagi. W Sejmie trwa protest opiekunów osób z niepełnosprawnościami, a o swoich działaniach na ich rzecz mówił podczas środowej konferencji prasowej senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski.

Jak przekonuje senator Jan Rulewski, sytuacja osób niepełnosprawnych w Polsce od lat jest przedmiotem jego aktywności parlamentarnej. Senator zasiada w sejmowej komisji praw człowieka, praworządności i petycji, zajmuje się także polityką społeczną. Jedną ze sfer zainteresowania Jana Rulewskiego jest fundusz alimentacyjny. - Mogą te dzieci maksymalnie z funduszu uzyskać w przypadku, gdy rodzic nie łoży środków, 500 zł. Ja proponuję, żeby podnieść tę kwotę do 720 zł - Jan Rulewski, senator PO.

Senator Rulewski wnosił także m.in. o bezpłatne leki i środki higieniczne dla dzieci i 75-latków z chorobami przewlekłymi, wzrost i waloryzację świadczenia pielęgnacyjnego, a obecnie zabiega, by opiekunom osób niepełnosprawnych po ukończeniu opieki nad dzieckiem przyznano status bezrobotnych.

Podczas konferencji prasowej Jan Rulewski poinformował także o piśmie, które skierował do prezydenta RP w sprawie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, by zawetował ustawę lub poddał kontroli do Trybunału Konstytucyjnego. Według Jana Rulewskiego, narusza ona zasadę równości dyskryminując związki inne niż wskazane w ustawie.