Ponad 100 wydarzeń, 30 miejscowości i blisko 60 partnerów. Od 28 kwietnia do 6 maja w całym województwie odbędą się rajdy piesze i rowerowe oraz spacery z przewodnikami. Mieszkańcy Kujaw i Pomorza będą mogli także odkrywać muzealne ciekawostki, zwiedzać parki krajobrazowe i posmakować regionalnych potraw. A wszystko to w związku z inauguracją sezonu turystycznego.

- Każdy znajdzie coś dla siebie: i te osoby młodsze i młodzież, która jest bardzo wymagająca, bo bardzo trudno wyciągnąć ją spoza komputera czy oderwać od telefonu, a tutaj są atrakcje, gdzie możemy tylko popatrzeć, ale także uczestniczyć w różnego rodzaju biegach, rajdach, czy jakiś wycieczkach z przewodnikiem - podkreśla Aneta Jędrzejewska, członek zarządu województwa.

- Mamy właśnie Dzień Kultury Średniowiecznej, ale także w sezonie, do czerwca będzie się działo wiele innych. Mamy „Noc grozy”, „Noc astronomiczną”. Zapraszamy od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 17.00 - zachęca Michał Goliński z Zamku Krzyżackiego w Świeciu.

- W każdym, nawet najmniejszym, zakamarku naszego województwa może odbywać się jakieś wydarzenie i ono czasem też się odbywało, ale aby dotrzeć do takiej Informacji, trzeba było przekopać się przez kilkadziesiąt stron lokalnych, więc szkoda by było czasu i tego weekendu majowego na to, aby się przekopywać przez stronę. W tej chwili na jednym portalu, na www.kujawsko-pomorskie.travel, na podserwisie tej strony, znajdą państwo wykaz tych ponad 100 wydarzeń podzielonych na 12 kategorii - wyjaśnia Agnieszka Kowalkowska, dyrektor biura Kujawsko- Pomorskiej Organizacji Turystycznej.