„Odpowiedzialność za to, co działo się w wydziale kultury, promocji i komunikacji społecznej inowrocławskiego ratusza ponosi - jako nadzorujący jednostkę - prezydent Ryszard Brejza” - uważa były wiceprezydent miasta, Ireneusz Stachowiak. Polityk Solidarnej Polski dodał, że za stworzenie jednostki odpowiada poseł Platformy Obywatelskiej, syn Ryszarda Brejzy, Krzysztof.

- To była jego propozycja i jego pomysł, żeby stworzyć taki wydział. Pan poseł Krzysztof Brejza wprowadził do Urzędu Miasta Inowrocławia panią Agnieszkę Chrząszcz-Stajszczak, która została naczelnikiem wydziału i dostała zadanie stworzenia wydziału propagandy medialnej - twierdzi Ireneusz Stachowiak, Solidarna Polska.

”Część zarzutów Ireneusza Stachowiaka kompletnie kuriozalna” - wskazał w oświadczeniu inowrocławski zarząd powiatu PO. Prezydent miasta także nie zgadza się z zarzutami. Jak twierdzi, to polityczna nagonka. - Każdy pracownik odchodził w momencie, w którym nie było wobec niego żadnych zarzutów postawionych, w związku z tym nie było podstaw do zrywania umowy z nimi. Przykro mi bardzo, że w taki sposób postępuję mój były zastępca - komentuje Ryszard Brejza.

Do tej pory zarzuty w sprawie tzw. afery fakturowej usłyszało siedem osób. Chodzi o wyłudzanie pieniędzy z miejskiej kasy. Wśród nich są też byli urzędnicy inowrocławskiego wydziału promocji.