„Kujawy i Pomorze to region atrakcyjny dla inwestorów” - przekonywali uczestnicy spotkania polskiej delegacji w ambasadzie RP w Królestwie Belgii. Celem była promocja regionu, szczególnie pod względem terenów inwestycyjnych i pozyskania nowych inwestorów.

Kujawy i Pomorze to region, który otwiera się na przedsiębiorców z różnych stron świata. W salonach Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano ofertę inwestycyjną województwa kujawsko-pomorskiego. - Chcemy, by po takich spotkaniach był konkretny efekt, to znaczy wizyty biznesmenów, którzy są zainteresowani konkretnymi ofertami inwestycyjnymi, ale też, by turyści poznali inne miejsca, nie tylko te najbardziej znane - nie ukrywa Artur Orzechowski, ambasador RP w Królestwie Belgii.

W spotkaniu uczestniczyli belgijscy przedsiębiorcy, którzy poszukują nowych terenów inwestycyjnych, również na Kujawach i Pomorzu. Inwestorzy mogli zapoznać się m.in. planami, dotyczącymi rozwoju województwa. - Mamy przygotowane do tego tereny inwestycyjne i mamy przygotowane instytucje, które inwestorów belgijskich w procesie lokowania swoich firm mogą skutecznie wspierać - zaznacza Michał Korolko, prezes zarządu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.

Podczas spotkania zaprezentowano bogatą ofertę turystyczną oraz produkty prosto z Kujaw i Pomorza. Wydarzenie zorganizowano przy współpracy z ambasadą RP w Królestwie Belgii, Belgijsko-Polsko-Luksemburską Izbą Handlową i Biurem Regionalnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli. - Naszym głównym zadaniem jest reprezentowanie interesów województwa kujawsko-pomorskiego, promocja województwa, współpraca z instytucjami unijnymi - informuje Mieszko Matusiak z Biura Regionalnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli.

W ubiegłym roku przedstawiciele biura regionalnego w Brukseli brali udział w 12 wydarzeniach, promujących województwo kujawsko-pomorskie.