Wykłady, warsztaty, gry, a przede wszystkim poznawanie innych kultur. W Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy rozpoczęły się 7. Międzynarodowe Otwarte Dni Nauki. To wydarzenie, które ma zapobiegać dyskryminacji i sprzyjać otwartości na różnorodność kulturową.

- Celem tych spotkań jest poszukiwanie porozumienia między ludźmi w samym społeczeństwie, także międzynarodowym - podkreśla Iryna Zaverukha z Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego.

- W Stanach Zjednoczonych pojawiają się wątpliwości, czy nauka jest czymś prawdziwym, więc ja jestem tutaj, aby przekazać wiadomość obywatelom ze Stanów Zjednoczonych: „Tak ,nauka jest prawdziwa i powinniśmy na niej polegać”- zapewnia Gilbert Paul Carrasco z Willamette University (USA).

- Bardzo się cieszymy, że możemy też dać część siebie podczas tej konferencji. Spróbujemy wziąć we wszystkim udział. Nie wiem, czy czas pozwoli, ale będziemy się starać, żeby jak najbardziej wykorzystać ten czas - przyznaje Marta Kowalewska, studentka KPSW.

- Przez cały tydzień będą, do 9 czerwca, będą wykłady, festyny i różnego rodzaju warsztaty interkulturowe, spotkania ze studentami z zagranicy, a przede wszystkim też słuchanie wykładów kadry z uczelni partnerskich w zakresie nauki, dydaktyki i ciekawostek ze świata
- zapowiada dr Helena Czakowska, rektor KPSW.