85 nowych urządzeń ratujących życie trafi do Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy. Placówka wzbogaci się o nowoczesną aparaturę o łącznej wartości ponad 3 mln zł. Zakup sprzętu będzie możliwy dzięki unijnym pieniądzom.

Pracy jest jeszcze sporo, ale dużo już zostało zrobione. W bydgoskim „Bizielu" cały czas trwa przebudowa i modernizacja szpitalnego oddziału ratunkowego. - Czekamy z niecierpliwością aż ten remont zostanie zakończony, bo praca na oddziale, który jest w rozbudowie i remoncie, jest trudna - przyznaje dr Jacek Mućka z Oddziału Klinicznego Medycyny Ratunkowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dra Jana Biziela w Bydgoszczy.

Na remoncie zyskają nie tylko pracownicy szpitala, ratownicy medyczni, ale przede wszystkim pacjenci. Przebudowa potrwa do końca roku. W tym samym czasie do Kliniki Medycyny Ratunkowej szpitala „Biziela” trafi specjalistyczny sprzęt i nowoczesna aparatura medyczna. - Kupimy 85 sztuk różnego rodzaju sprzętu i aparatury medycznej, która na pewno usprawni pracę z pacjentami, zwiększy bezpieczeństwo pracy personelu i pobytu pacjenta. Mam nadzieje, że przyśpieszy przyjęcia pacjentów - nie ukrywa dr Wanda Korzycka-Wilińska, dyrektor szpitala „Biziela”.

SOR wzbogaci się m.in. o łóżka zabiegowe, aparaty USG, respiratory czy wózki do transportu pacjenta. Zakup sprzętu będzie możliwy dzięki unijnym pieniądzom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wsparcia Ministerstwa Zdrowia. - To jest kolejny, ciężko wypracowany sukces, bo jeżeli udaje się pozyskiwać dodatkowe środki na remonty i rozbudowę, to dlatego, że jest tutaj świetna kadra zarządzająca - podkreśla Tomasz Latos, członek Rady Społecznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy, poseł PiS.

Na szpitalny Oddział Ratunkowy zakupiony zostanie sprzęt o łącznej wartości ponad 3 mln zł.