16-17 czerwca

To już 16. dwudniowy festyn rodzinny, organizowany przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Cel jak zawsze ten sam: Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w Bydgoszczy zbiera pieniądze na działalność swego Oratorium "Dominiczek" - to miejsce, w którym bawi i wychowuje dzieci oraz młodzież z Fordonu. Pracują w nimi młodzi wolontariusze, wspierani przez dorosłych i księży salezjanów.

Organizatorzy zapraszają na plac przy bydgoskiej parafii św. Marka w Fordonie przy ul. Salezjańskiej - w sobotę w godzinach 12.00-22.00, a w niedzielę od 11.00 do 21.00. Przez dwa dni czeka wiele plenerowych atrakcji. Dzieci będą się mogły sprawdzić w zajęciach sportowych, na warsztatach plastycznych. Na scenie zobaczymy wiele występów artystów w różnym wieku. W tym roku tańczyć i śpiewać będzie m.in. zespół romski Jamara Sveto. Zaprezentuje się grupa kabaretowa OKO oraz iluzjonista Zbigniew Brzozowski. Wystąpi zespół Płomienie oraz tancerka baletowa Opery Nova Marta Berezowska. Chętni zatańczą zumbę. Na scenie swój muzyczny talent pokaże także uzdolniona muzycznie młodzież z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niewidomych im. Braille’a. W sobotę chętni mogą oddać krew oraz zbadać słuch.

Zaprezentują się również grupy działające przy Oratorium "Dominiczek": taneczna i teatralna. W niedzielę zabawa klockami lego. Będzie także festynowe malowanie buziek. Przez cały czas trwania festynu czynne będą kramy z miodem i rękodziełem, otwarta będzie kawiarenka. Do tego pyszna grochówka z wojskowego kotła, kiełbasa i karkówka z grilla, domowe ciasta, chleb ze smalcem.

Na scenie trwać będą przez dwa dni losowania cennych nagród.

Podczas Salezjańskich Dni Młodości jest m.in. promowana całoroczna działalność stowarzyszenia oraz zbierane są fundusze z cegiełek na rozwój Oratorium „Dominiczek”, które świętuje 21-lecie swojej działalności.