Wkrótce rozpocznie się rozbudowa żłobka przy ul. Brzozowej w Bydgoszczy. Powstanie 110 dodatkowych miejsc. Od września niepubliczne żłobki i kluby dziecięce będą mogły starać się także o dotacje z budżetu miasta.

W żłobku przy ul. Brzozowej na bydgoskim Szwederowie jest ponad 130 miejsc dla maluchów. Po rozbudowie będzie ich zdecydowanie więcej. - Podpisałem umowę z wykonawcą, który zbuduje pawilon równolegle do tego budynku, przeznaczony dla następnych 110 dzieci. Pawilon będzie połączony łącznikiem - informuje Zdzisław Kostkowski, dyrektor żłobków miejskich w Bydgoszczy.

Nowoczesne, bogato wyposażone sale, do tego pięć placów zabaw, nowy parking i droga dojazdowa- rozbudowa ma kosztować blisko 6 mln zł i zakończyć się w lipcu przyszłego roku.

Za to we wrześniu tego roku istniejące oraz nowe niepubliczne żłobki i kluby dziecięce będą mogły starać się o dotacje z budżetu miasta. - Taka dotacja będzie wynosiła 400 zł na jedno dziecko zamieszkałe w Bydgoszczy, a jeśli będzie to dziecko niepełnosprawne, to będzie to 500 zł. Te dotacje będą obowiązywały od września tego roku. Na najbliższej sesji prezydent przedstawi projekt takiej uchwały - wyjaśnia Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Na ten cel zarezerwowano w budżecie miasta milion złotych. Takie wsparcie ma zmniejszyć opłaty wnoszone przez rodziców ale też zachęcić do tworzenia żłobków i klubów dziecięcych.