Remont kolejnej drogi wojewódzkiej dzięki unijnym pieniądzom. Tym razem prace zostaną przeprowadzone na ponad 2-kilometrowym odcinku drogi nr 255, która przebiega przez centrum Pakości. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisano umowę z wykonawcą.

- Sprawa jest bardzo ważna, bo dotyczy głównej linii komunikacyjnej naszego miasta. Proszę zwrócić uwagę, że mówimy tutaj o centrum Pakości, przez które przebiega droga wojewódzka nr 255 w kierunku Strzelna. Z innej strony można powiedzieć, że to jest pięć ulic naszego miasta, z rynkiem włącznie - zaznacza Wiesław Kończal, burmistrz Pakości.

- To 2 km co prawda, ale w gęstej zabudowie. Doprowadzenie do przebudowy w sensie tonażowej. Budowa przejść dla pieszych, budowa odwodnienia, przejść dla pieszych, miejsc parkingowych - to wszystko na terenie tej inwestycji - zapowiada Mirosław Kielnik, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

- W sumie chcemy zrealizować w naszym regionie z tych pieniędzy, które mamy zagwarantowane po korektach przez Komisję Europejską, łącznie z poprzednią perspektywą, około 800 km dróg. To jest już bardzo dużo, bo zbliżamy się do półmetka - przyznaje Piotr Całbecki, marszałek województwa.