Rada Ministrów przekaże dodatkowe 500 mln zł na kolejne inwestycje w ramach „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”. Na Kujawach i Pomorzu ma być realizowanych 20 inwestycji, kwota dofinansowania to 30,5 mln zł.

Niektóre w budowie, inne w trakcie remontu - drogi lokalne zmieniają swoje oblicze, ku zadowoleniu kierowców. - Jest więcej ludzi, więcej samochodów, takie inwestycje są potrzebne - uważa jeden z kierowców. - Więcej inwestować, idziemy w dobrym kierunku - dodaje inny.

Ulica Leśna w Osielsku ma zostać rozbudowana. Znalazła się na liście zadań, które otrzymają dofinansowanie ze środków rządowych. To ważne wsparcie dla włodarzy gmin, dla których takie inwestycje to niekiedy droga z przeszkodami. - Każde pieniądze są niezmiernie ważne. Ceny na przetargach są zawrotne i jestem pełen obaw o realizacje budżetu - przyznaje Wojciech Sypniewski, wójt gminy Osielsko.

Premier Mateusz Morawiecki dał zielone światło na budowę i remonty dróg lokalnych. Inwestycje teraz mają nabrać rozpędu. W planach są 433 inwestycje, na które rząd chce przeznaczyć dodatkowych 500 mln zł. - To kolejne wsparcie, które jest kierowane oczywiście z inicjatywy pana premiera, które trafi do samorządów; wsparcie bardzo potrzebne - podkreśla Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Na Kujawach i Pomorzu ma być realizowanych 20 zadań - m.in. w powiecie wąbrzeskim, brodnickim, toruńskim i włocławskim. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w województwie kujawsko-pomorskim wynosi blisko 67 mln zł. - Dziękuję rządowi za środki finansowe, które poprawią infrastrukturę w tych gminach i powiatach. Dziękuje wojewodzie za to postępowanie i gratuluję beneficjentom - podsumowuje Tomasz Latos, poseł PiS.

Dzięki programowi inwestycyjnemu, w całym kraju uda się zmodernizować bądź wybudować ponad 200 km dróg powiatowych i 350 kilometrów gminnych. - Polska to nie tylko wielkie miasta i aglomeracje. To także a może przede wszystkim gminy i powiaty, czyli te miejsca na mapie naszego kraju, które potrzebują wyjątkowego wsparcia - zaznacza Joanna Borowiak, poseł PiS.

Łącznie w tym roku na remonty dróg gminnych i powiatowych rząd przeznaczy 1,3 mld zł. Jesienią ma także powstać fundusz dróg lokalnych.