Zbliża się termin zamknięcia naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego oraz Gminnego Programu Rewitalizacji. Do środy mieszkańcy Włocławka mogą przedstawiać swoje uwagi dotyczące programu rewitalizacji. Nabór propozycji do Budżetu Obywatelskiego zostanie zamknięty 15 czerwca.

- Wiemy już, że tych propozycji będzie troszeczkę więcej być może niż w ubiegłym roku, ponieważ bardzo zmobilizowaliśmy i zachęciliśmy młodzież do tego, aby zechciała złożyć swoje projekty - przyznaje Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta Włocławka.

W tym roku na Budżet Obywatelski miasto przeznaczyło 4 mln zł, z czego milion jest w puli ogólnomiejskiej, a 3 mln zostały podzielone na siedem okręgów. Swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać do piątku, a głosować będzie można od 20 sierpnia.

Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji ma rozwiązać problemy najstarszej części miasta i został podzielony na trzy sfery: sferę społeczną, gospodarczą i techniczną. W skład tego programu zaplanowano 64 przedsięwzięcia i 92 projekty. Program został wyceniony na 240 mln zł do 2028 roku.