Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Funkcjonariusze, pełniący w poniedziałek służbę po cywilnemu, postanowili przy ul. Chełmińskiej wylegitymować podejrzanie wyglądającego mężczyznę. Okazało się, że miał przy sobie tabletkę, sugerującą posiadanie większej ilości narkotyków. Podczas przeszukiwania mieszkania podejrzanego, na jego balkonie, odkryto ponad 45 g marihuany, ponad kilogram amfetaminy i ok. 1000 sztuk tabletek ecstasy. Zatrzymany 31-latek z Torunia, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za który grozi do 10 lat więzienia.

To jednak nie koniec sprawy. W środę został zatrzymany kolejny podejrzany w tej sprawie. 29-latek, bez stałego adresu zamieszkania, usłyszał z kolei zarzut udzielania środków odurzających, za który również grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód, z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.