Na tę chwilę uczniowie z podwłocławskiego Kruszyna czekali wiele lat. W końcu jest, oficjalnie otwarta,. nowa sala gimnastyczna. Posłuży nie tylko najmłodszym, ale mieszkańcom całej gminy.

Ten dzień ucieszył w Kruszynie każdego, nie tylko 350 uczniów tutejszej podstawówki - ale ich akurat szczególnie. Będzie można grać w każdy rodzaj piłki - koszykówkę, siatkówkę - ale na czasie zdecydowanie jest piłka nożna. I dobrze, bo ta młodzież nie tylko kibicuje, również gra; w szkolnych sekcjach sportowych. - Dzieci naprawdę sportem się interesują. Nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą dodatkowe zajęcia, SKS-y. Sala jest i będzie naprawdę w pełni wykorzystana - zapewnia Iwona Kanarek, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kruszynie.

Szkoła potrzebowała nowego obiektu, gminie udało się uzyskać dofinansowanie na jego budowę. Na ten cel, Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło ponad 700 tys. zł. - Bardzo się cieszymy z tego dofinansowania, bo bez tych pieniędzy trudno by było wykonać montaż tej budowy, a te pieniądze pozwoliły na to, że bezpiecznie podpisaliśmy umowę z wykonawcą - nie ukrywa Ewa Braszkiewicz, wójt gminy Włocławek.

W uroczystym otwarciu sali wziął udział wiceminister sportu i turystyki. - Rolą Ministerstwa Sportu i Turystyki jest dotowanie dobrych projektów. To jest dobry projekt, który pozwala tej gminie wejść już w standardy europejskie - podkreśla Jarosław Stawiarski.

Nowy obiekt posłuży nie tylko uczniom szkoły podstawowej, ale ma być dostępny dla mieszkańców całej gminy. To nie tylko pełnowymiarowe boiska, także widownia, i kompletne zaplecze sanitarne. - Ta inwestycja pokazuje, jak bardzo ważna jest dla społeczności lokalnej, ale także jak bardzo ważna jest dla ministerstwa sprawa tworzenia bardzo dobrych warunków do zdrowego rozwoju i wzrastania dzieci i młodzieży - podsumowuje Joanna Borowiak, poseł PiS.

Całkowity koszt budowy obiektu to 2,5 mln zł.